Firmy

Je lepší bedna plastová, kovová nebo dřevěná?


Jak v domácnosti, tak v obchodě se velmi často používají nejrůznější přepravní bedny. Ty mohou být z nejrůznějších materiálů a slouží k uskladnění zboží tak, aby nedošlo k jeho poškození, ať už během skladování či přepravy. Ze všech dostupných možností je pak zdaleka nejpoužívanější bedna plastová. To se může zdát zvláštní, neboť plast nemá až tak dobré vlastnosti. Přesto jej obchodníci i domácnosti využívají častěji, než dřevo či kov.

zboží se často převáží dodávkou

Je však pravdou, že právě plast patří ke zdaleka nejuniverzálnějším materiálům, se kterými se můžeme setkat. Ačkoliv praská, není tak křehký jako sklo. Není tak stabilní jako dřevo, avšak má mnohem vyšší teplotu hoření, navíc z něj nejsou třísky a je nepropustný pro vodu. Oproti kovu má mnohem menší pevnost, avšak nekoroduje.

Navíc všechny jeho vlastnosti, které jsme zde zmínili, jsou pro běžné použití naprosto dostačující. Jen máloco potřebujeme ukládat v něčem tak pevném, jako je kov. Většina z nás tedy bude s plastovou bednou naprosto spokojena.

typ otevřené plastové bedny

K tomu je ještě potřeba přidat další, velmi důležitý důvod, a tím je nízká cena. Ta je oproti jiným materiálům mnohem, mnohem nižší. Mohou si jej tak dovolit i chudší rodiny, případně obchodníci jich mohou nakoupit více, což se vždy hodí.

Samozřejmě, má i své chyby. Například by se v něm neměly skladovat tekutiny, zvláště ne delší dobu. Pokud je totiž plast vystaven dlouhodobému působení vody, uvolňují se z něj malé částečky, takzvané mikroplasty. Ty rozhodně nejsou ideální pro naše zdraví, a také mohou působit problémy, pokud by se dostaly například do nějakého tekutého léku.

Proto bychom měli vždy uvážit, v čem vlastně chceme danou věc uschovat. Každý materiál má své výhody a nevýhody, a neexistuje takový, který by byl ideální pro všechny. Proto je vhodné dobře vybrat, neboť tak nám ona věc vydrží mnohem déle – a to je přece hlavní účel uschovávání.

Podobné příspěvky