Rubriky
Muži

Jean-Paul Belmondo vzpomíná

Ikona francouzské kinematografie oslaví v letošním roce již pětaosmdesáté narozeniny. Na podzim loňského roku u nás vyšly o Bébelovi hned dvě knihy naráz. Tou první je naprosto výjimečná publikace plná fotografií z hercova života. Název titulu je výmluvný: Belmondo o Belmondovi.
vyděšená žena
Autobiografie plná rozmanitých fotografií
Herec v ní představuje fotografie jak z osobního archivu, které dosud nebyly nikde publikovány, tak fotografie řady světových filmových agentur. Na fotografiích jsou zachyceny hercovy filmové proměny, do srdcí diváků po celém světě se zapsal jako milovník i dobrodruh. Za svůj život odehrál řadu komediálních i charakterních rolí. Tato charismatická filmová hvězda měla však i svůj soukromý život. Byl milujícím manželem, tatínkem i dědečkem. Je známo, že Belmondo nikdy netočil o letních prázdninách, aby se mohl plně věnovat dětem. Herec měl se dvěma exmanželkami celkem čtyři děti, přičemž nejstarší dcera Patricia zemřela při požáru.
filmový pás
Vyprávění o šťastném životě
Druhá autobiografie nese název Mých tisíc životů. V podtitulu této knihy stojí, že jeho život byl stejně rychlý jako jeho jízda autem. Na začátku jeho kariéry nikdo nepředpokládal, že se stane jednou z největších hvězd nejen francouzské ale i celosvětové kinematografie, že jeho filmovými partnerkami budou nejkrásnější herečky své doby. Zazářil vedle Claudie Cardinalové, Sophie Lorenové či Giny Lollobrigidy. Dále se zde zmiňuje o své vášní pro rychlá auta, box i třeštěné kousky. Není tajemstvím, že Belmondo se při kaskadérských scénách nenechával zastupovat profesionály. Řadu svých filmů i produkoval, a tak mu v uskakování před jedoucími auty, lezením po střechách domů nemohl a žádná pojišťovna zabránit.
kavárna u kina
Které filmy s Jean-Paul Belmondem byste si neměli určitě nechat ujít?
·         Volná trilogie: Muž z Ria, Muž z Honkongu, Muž z Acapulca
·         Manželé z roku II
·         Borsalino
·         Zvíře
·         Policajt nebo rošťák

Rubriky
Muži

Kouzlo živé hudby

Slovo koncert patří k oblíbeným slovům, které automaticky tím, že jsou vysloveny, upoutají pozornost druhých. Když nebudeme rozlišovat druh a velikost, dá se myslím bez problémů prohlásit, že na ně chodíme všichni, jen jinak často a na jiný druh, a proto se na nich (díkybohu) všichni nepotkáváme.

Přeci slyšet i vidět oblíbené interprety naživo, nasávat atmosféru, cítit energii, která se přelévá mezi pódiem a posluchači, být toho všeho součástí, to je sen každého, ne? No mnohé možná zklamu, ale není tomu tak. Existují lidé, kteří si raději poslechnou kvalitní studiové nahrávky svých oblíbených skladeb, než aby se trmácely někam, kde možná pořádně neuvidí, ani neuslyší a platili za to všechno (šílené) peníze. Mezi takovéto lidi neřaďte prosím automaticky všechny introverty. Jednak i extroverti mohou být tohoto názoru, a jednak někteří introverti jsou velkými „vymetači“ živých představení.

Faktem, který nelze popřít, je to, že někteří mají účast na koncertech svého oblíbeného interpreta lehčí, a jiní těžší. Faktory, které v této záležitosti hrají roli, jsou:
·         Země, ve které daný člověk žije, její velikost a popularita a případně i přímo velikost města aktuálního pobytu, nebo vzdálenost od nejbližšího dostatečně velkého města
·         Interpret, kterého obdivujete. Ne každý jezdí často a rád na turné, o to méně na cizí kontinenty.
·         Popularita daného druhu hudby ve vašem okolí – vědí umělci vůbec, že je tam někdo poslouchá? A mají dost posluchačů, aby se jim vyplatilo tam jet?
·         Vlastní finanční situace a ochota k dobrodružství – jsem ochotný jet do jiného státu jen kvůli koncertu? Mám na to odvahu? (Mám s kým jet?)

Kvůli těmto všem ne až tak moc ovlivnitelným podmínkám se může stát, že vedle sebe žijí dva vášniví posluchači hudby. Jeden z nich by strašně rád slyšel oblíbenou skupinu na živo, ale nemůže, protože skupina není dost populární na to, aby mohla jet na turné. Druhý z nich by mohl být na koncertě minimálně každé dva roky, ale nejde na něj, protože si své oblíbence poslechne raději v klidu doma. Svět zkrátka není spravedlivý a nikdy nebude.

Rubriky
Muži

5 důvodů k návštěvě Vídně

1.       Kavárny
Kavárny jsou neodmyslitelnou součástí městské kulturní struktury od roku 1685, kdy byla otevřena první z nich. Jsou to chrámy rozhovorů, místa shromažďování, setkávání diskusí a klepů. Pít výbornou kávu v kombinaci se Sacher Torte, to je ta pravá Vídeň. Kavárny jsou rozptýleny po městě a každá má svůj osobní charakter.  Café Central s klenutým stropem, třpytivými lustry a pozlacenými zrcadly je ta nejopulentnější. Café Sperl nabízí útulné kabiny a a příjemnou atmosféru. Kavárna Sacher je proslulá svým Sacher Torte. Café Frauenhuber je kavárna, kde hráli Mozart a Beethoven.
panorama vídně
 
2.       Muzea
Vídeň je domovem některých nejvýznamnějších muzeí a galerií na světě.  The Österreichische Galerie Belvedere je muzeum umístěno v paláci Belvedere a nachází se zde největší sbírka světových děl od Gustava Klimta, včetně jeho mistrovského díla der Kuss. Kunsthistorisches Museum je úkrytem habsburských pokladů. Najdete zde také muzeum Sigmunda Freuda, které se nachází v jeho bývalé rezidenci a kanceláři nebo také Schnapps Museum věnováno rakouskému oblíbenému ovocnému likéru.
 
3.       Jízda na kole
Ringstrasse, velkolepý bulvár, který krouží kolem staré části Vídně, má širokou cyklistickou stezku, která nabízí pohodovou jízdu a nádherný rozhled po městě. K velkolepým památkám odbočte na Schottentor a poté do Herrengassen do Opernringu. Okraj města si vychutnáte na Vídeňské říční cestě, která začíná na západní hranici města. Podél Lainzer Tiergarten vede do Schonbrunnského paláce a končí před Naschmarkt u Karlsplatz. Podle vzoru místních cyklistů se můžete vydat také na Donauinsel. Ostrov uprostřed Dunaje v centru Vídně.
 
4.       Parky
Ve Vídni je více než 2000 parků, z nichž více než polovina se nachází v městské části. Místní oblíbený je park v centru města Stadtpark, který je řekou Wienfluss rozdělen do dvou částí.
Další parky, které určitě stojí za návštěvu, jsou Burggarten (bývalá palácová zahrada) a Volksgarten (lidový park), který byl kdysi součástí paláce Hofburg a je známý svou ohromující růžovou zahradou, která zahrnuje více než 400 druhů růží z celého světa.
schönbrunn zámecký park
 
5.       Vánoční trhy
Jsou známé po celém světě. Celým městem vládne slavnostní atmosféra. Hlavní nákupní ulice Graben, Kohlmarkt a Kärtner Strasse jsou nádherně vyzdobeny a každé náměstí se může pochlubit vlastním vánočním stromem. Největší a nejslavnější trh se koná před radnicí na Rathausplatz. Ten nejstarší trh se koná již od roku 1172 a je na dlážděné ulici Freyung. Vánoční vesnice Maria-Theresien-Platz se nachází v muzejním obvodu a můžete si zde dopřát typický bratwurst, käsekrainer (sýrová klobása) nebo ofenkartoffeln (pečené plněné brambory).
 

Rubriky
Muži

Máme svoje koníčky

Každý ví, že mít svého koníčka je velmi důležité. Z tohoto důvodu podporujeme volnočasové aktivity u našich dětí. Ano jsou rodiče, pro které jsou volnočasovky dětí cestou k uspokojení určité ctižádosti. Týká se to především sportovních a uměleckých odvětví. Mnoho rodičů si kompenzuje své vlastní nenaplněné ambice. Určitě ale většina primárně má zájem na tom, aby se dítě prostě věnovalo činnosti, kterou má rád a která ho baví.
ruská známka

Koníčkům se věnujeme i v dospělosti. Někdo rád sportuje, někdo rád tančí, někdo rád sbírá houby, někdo zase zahradničí. Někdo rád fotí a někdo zase maluje. Na koníčcích je znát, jak jsme rozdílní a jak jsme jako lidé pestří. V pestrosti je to pravé lidské bohatství.

 štětce a barvy

Hobby k životu rozhodně potřebujete

Jsou lidé, kteří nemají koníčky. Jsou velmi ochuzeni. Koníček není jenom zábava, je to také forma terapie. Hodně často nemají koníčky ženy. Důvody jsou celkem prozaické. Když se žena stane matkou, má co dělat. Péče o děti, péče o domácnost, péče o manžela. Velmi brzy k tomu přibude zaměstnání. Žena je v plném zápřahu. Nezřídka je ještě v zaměstnání nucena, aby si k tomu všem doplnila vzdělání. Není divu, že nemá čas věnovat se nějaké zájmové činnosti.
přesazování květin
Jenomže když děti odrostou, nastává celkem vydatná a mohutná krize. Zvlášť naléhavě tuto krizi žena pocítí v okamžiku, kdy dítě odchází z domova a začíná žít svůj vlastní život. Říká se tomu syndrom prázdného hnízda. Žena si často říká, že až děti odejdou z domu, bude mít konečně čas věnovat se tomu, co ji baví a co ji zajímá. Ale když ten čas nastane, najednou to nejde. Pokud se žena přestane věnovat svým koníčkům zhruba v pětadvaceti letech, je velmi obtížné na to navazovat ve čtyřiceti pěti. Proto je důležité si na své koníčky najít čas, i když na to není čas. Jinak budete velmi prázdná a nešťastná.

Rubriky
Muži

Ženské trendy ve sportu

Každý z nás ví, že na trhu je nepřeberné množství různých typů cvičení, lekcí, novinek. Je pak těžké si vybrat a někdy kvůli přehlcenosti si nevybereme vůbec, což by byla velká škoda. V dnešním článku se zaměříme na oblíbené ženské sporty, které jsou v České republice na výsluní.
 
Běhání
Na první pohled nezáživný sport, kdy sledujeme, jak tito nadšenci vybíhají nabaleni do několika vrstev perfektně sladěných ještě za tmy, aby si dali svých 15 km ještě před prací.

Přesto se běhání drží na předních příčkách mezi ženskými oblíbenými sporty. Možná je to proto, že si ženy slibují rychlejší úbytek kilogramů, nebo doufají, že zde najdou podobně laděné kamarádky či životní partnery.

Na facebooku najdeme spoustu běžeckých skupin vyhrazených jenom pro ženy, kde sdílí své postřehy, fotografie, nápady na závody a v neposlední řadě si sdělují, kde koupit perfektní běžecké oblečení. Ano, přiznejme si, že ženy se snaží ladit za každé situace, nejinak je tomu i u běhání. Největší skupinou je Rungo skupina pro ženy. Mají dokonce svá poznávací zářivá žlutá trička s logem černé panenky. Určitě je potkáte na každém větším závodě po celé republice.
 
Pole dance
Tanec k ženám patří od nepaměti, ať už vzpomeneme klasický balet, nebo výrazový tanec, hodiny aerobiku a zumby. Momentálně se do popředí dostává pole dance aneb tanec u tyče. Samozřejmě nemáme na mysli žádný lehce erotický tanec v pochybném klubu. Jedná se o skutečnou sportovní disciplínu, která má už své mistrovství světa pořádané každoročně v Londýně.

Tanec je vhodný zejména pro ženy, neboť jim pomáhá zvedat sebevědomí, vytvarovat všechny problematické partie a seznámit se s podobně laděnými kamarádkami. Nicméně i do tohoto světa začínají pronikat první průkopníci muži.
 
Heat cvičení
Pokud jste žena, co upřednostňuje spíše cvičení zaměřená na posilování a kardio cviky, pak i zde je pro vás staronová novinka v podobě Heat cvičení. Jedná se o cvičení v rychlém tempu, kdy se právě střídají kardio cviky s posilováním.

A nemusíte kvůli němu ani chodit do posiloven a na společné lekce, například na youtube najdete mnoho online programů, které vám ukážou základní cviky na doma a je jen na vás, jaký trénink si z nich potom poskládáte.