Muži

Jean-Paul Belmondo vzpomíná

Ikona francouzské kinematografie oslaví v letošním roce již pětaosmdesáté narozeniny. Na podzim loňského roku u nás vyšly o Bébelovi hned dvě knihy naráz. Tou první je naprosto výjimečná publikace plná fotografií z hercova života. Název titulu je výmluvný: Belmondo o Belmondovi.
vyděšená žena
Autobiografie plná rozmanitých fotografií
Herec v ní představuje fotografie jak z osobního archivu, které dosud nebyly nikde publikovány, tak fotografie řady světových filmových agentur. Na fotografiích jsou zachyceny hercovy filmové proměny, do srdcí diváků po celém světě se zapsal jako milovník i dobrodruh. Za svůj život odehrál řadu komediálních i charakterních rolí. Tato charismatická filmová hvězda měla však i svůj soukromý život. Byl milujícím manželem, tatínkem i dědečkem. Je známo, že Belmondo nikdy netočil o letních prázdninách, aby se mohl plně věnovat dětem. Herec měl se dvěma exmanželkami celkem čtyři děti, přičemž nejstarší dcera Patricia zemřela při požáru.
filmový pás
Vyprávění o šťastném životě
Druhá autobiografie nese název Mých tisíc životů. V podtitulu této knihy stojí, že jeho život byl stejně rychlý jako jeho jízda autem. Na začátku jeho kariéry nikdo nepředpokládal, že se stane jednou z největších hvězd nejen francouzské ale i celosvětové kinematografie, že jeho filmovými partnerkami budou nejkrásnější herečky své doby. Zazářil vedle Claudie Cardinalové, Sophie Lorenové či Giny Lollobrigidy. Dále se zde zmiňuje o své vášní pro rychlá auta, box i třeštěné kousky. Není tajemstvím, že Belmondo se při kaskadérských scénách nenechával zastupovat profesionály. Řadu svých filmů i produkoval, a tak mu v uskakování před jedoucími auty, lezením po střechách domů nemohl a žádná pojišťovna zabránit.
kavárna u kina
Které filmy s Jean-Paul Belmondem byste si neměli určitě nechat ujít?
·         Volná trilogie: Muž z Ria, Muž z Honkongu, Muž z Acapulca
·         Manželé z roku II
·         Borsalino
·         Zvíře
·         Policajt nebo rošťák

Podobné příspěvky