Muži

Ženské trendy ve sportu

Každý z nás ví, že na trhu je nepřeberné množství různých typů cvičení, lekcí, novinek. Je pak těžké si vybrat a někdy kvůli přehlcenosti si nevybereme vůbec, což by byla velká škoda. V dnešním článku se zaměříme na oblíbené ženské sporty, které jsou v České republice na výsluní.
 
Běhání
Na první pohled nezáživný sport, kdy sledujeme, jak tito nadšenci vybíhají nabaleni do několika vrstev perfektně sladěných ještě za tmy, aby si dali svých 15 km ještě před prací.

Přesto se běhání drží na předních příčkách mezi ženskými oblíbenými sporty. Možná je to proto, že si ženy slibují rychlejší úbytek kilogramů, nebo doufají, že zde najdou podobně laděné kamarádky či životní partnery.

Na facebooku najdeme spoustu běžeckých skupin vyhrazených jenom pro ženy, kde sdílí své postřehy, fotografie, nápady na závody a v neposlední řadě si sdělují, kde koupit perfektní běžecké oblečení. Ano, přiznejme si, že ženy se snaží ladit za každé situace, nejinak je tomu i u běhání. Největší skupinou je Rungo skupina pro ženy. Mají dokonce svá poznávací zářivá žlutá trička s logem černé panenky. Určitě je potkáte na každém větším závodě po celé republice.
 
Pole dance
Tanec k ženám patří od nepaměti, ať už vzpomeneme klasický balet, nebo výrazový tanec, hodiny aerobiku a zumby. Momentálně se do popředí dostává pole dance aneb tanec u tyče. Samozřejmě nemáme na mysli žádný lehce erotický tanec v pochybném klubu. Jedná se o skutečnou sportovní disciplínu, která má už své mistrovství světa pořádané každoročně v Londýně.

Tanec je vhodný zejména pro ženy, neboť jim pomáhá zvedat sebevědomí, vytvarovat všechny problematické partie a seznámit se s podobně laděnými kamarádkami. Nicméně i do tohoto světa začínají pronikat první průkopníci muži.
 
Heat cvičení
Pokud jste žena, co upřednostňuje spíše cvičení zaměřená na posilování a kardio cviky, pak i zde je pro vás staronová novinka v podobě Heat cvičení. Jedná se o cvičení v rychlém tempu, kdy se právě střídají kardio cviky s posilováním.

A nemusíte kvůli němu ani chodit do posiloven a na společné lekce, například na youtube najdete mnoho online programů, které vám ukážou základní cviky na doma a je jen na vás, jaký trénink si z nich potom poskládáte.

Podobné příspěvky