Rubriky
IT

Studovat IT nebo něco jiného?

Jsou děti, které ani v deváté třídě základní školy nejsou rozhodnuté, co by chtěly následně studovat. Dívky jsou mnohdy rozhodnuté již od sedmé třídy, ale u chlapců je to mnohem složitější. Mnohdy je jim to dokonce i jedno, což je možná to nejhorší, co může být.

Pokud stále není vaše dítě rozhodnuté, co by chtělo dělat, bylo by nejlepší jej vzít co nejdříve na dny otevřených dveří škol a snažit se mu přiblížit, co všechno by mohl dělat. Ještě ideálnější jsou veletrhy, kde jsou střední školy a jejich obory představovány. Člověk se zde může zeptat studentů nebo přímo vyučujících daných škol, o čem daná škola je, jak náročné je studium apod. Mnoho lidem něco takového, jako je právě veletrh, pomohl vybrat střední školu a může se klidně stát, že i vašim dětem něco takového pomůže.

dřevěný panáček

Bohužel jsou rodiče, kteří budoucnost svého dítěte neřeší a poté to vypadá tak, že v době, kdy se mají odevzdávat přihlášky, dané dítě neví, kam by si přihlášku poslalo, protože nemá přehled o tom, kde se co vyučuje a co by jej mohlo bavit.

Pokud je obor, který se nabízí a který jdou studovat hlavně kluci, pak je to obor IT. Jestliže by se člověk pro něco takového rozhodnul, pak věřte, že tento obor má mnoho zaměření a je rozhodně z čeho vybírat. U jednoho zaměření jistě při čtení nezůstanete.

mnoho knih

Jestliže se vám podaří dohledat internetové stránky školy, kde se vyučuje IT, rozhodně byste měli něco takového vašemu dítěti ukázat, ať se podívá na to, co všechno se dá studovat. Je možné, že jakmile si všechno v klidu projde a také přečte, rozhodne se, co půjde nebo nepůjde studovat. Něco takového může také pomoci. Člověk mnohdy potřebuje dostatek informací, aby se rozhodnul, co vyzkoušet a co naopak ne. Pokud by se během prvního ročníku dítěti stalo, že by zjistilo, že pro něj něco takového nebude, stačí jen přejít jinam. Něco takového není těžké zařídit.

Rubriky
IT

Pokrok je pokrok

Není oboru, kde by se nevyskytovalo něco z tohoto fenoménu. Pravda, ve výkopu se bude stále kopat lopatou a krumpáčem, pokud tam z různých důvodů nevjede technika, ale i to už je řízeno počítačem. Jistě si vedoucí stavby nešel pěšky na všechny instituce, které v zemi vedou nějaké kabely nebo něco všeobecně. Vodárny, plynárny, to jistě neoběhal ten vedoucí jen tak. S největší pravděpodobností získal tyto informace ihned z počítačové databáze. Nebo mu je poslali mailem. Vidíte, i zde se již jede v IT. 

Výplaty kopáčům jistě již nedělá stařičká a zkušená paní účetní na papíře, ale přinejmenším v tabulkovém programu, třeba v excelu. A i kdyby ne, určitě by použila kalkulačku, což už také spadá do počítačů.  

PC příslušenství

Takže když se na věc podíváme komplexně, skutečně to bez počítačů nejde. Tedy, šlo by to, ale ne tak rychle, a ne tak pohodlně. Až jednou počítače a sítě zkolabují, ne to nestraším, k tomu skutečně jednou dojde, pozná lidstvo, že to nebylo všechno dobré a bude zase bušit do kamene dlátem. Obrazně myšleno, samozřejmě. 

I doma máme plno počítačů a budou přibývat. Všude se na nás hrne tak zvaná chytrá domácnost. Je to proto, abychom se stali ještě více závislí, nebo jen proto aby si firmy namastily kapsy? Já nějak nevidím přínos v tom, zda poručím pračce vyprat prádlo volbou knoflíkem přímo u ní, nebo nějakým vnuceným programem v mobilu. Čas na to potřebuji stejný, jen v případě chytré domácnosti nemusím zvedat zadek z křesla kde třeba sleduji film.  

mobil

Přesto však budiž IT chváleny. Bez nich bych ani já nemohl napsat tento článek. Tedy mohl, ale ležel by pěkně v šuplíčku, jako ostatně většina mých prací.  

Mobil sice mám, ale vzhledem k zdravotnímu stavu je mi víceméně nutností. To píši proto ne abych se chlubil, ale proto si někdo nemyslel, že technologie odsuzuji jako takové. Nemám nic proti nim, ale musí být používány s rozumem. To znamená pečlivě uvážit, zda skutečně potřebuji ovládat pračku či cokoli jiného z mobilu. Například. 

Rubriky
IT

Informatika mi dala zabrat

Informační technologie jsou tady od toho, aby nám pomohli. Informační technologie jsou ale složité. Ovšem informační technologie nejsou složité pro každého. Pro mě ale jsou složité. Mají zkratku IT a mě se to moc líbí Teď můžu si to kdykoliv zkrátit. Zkrátit, když někomu o tom píšu. A znáte vůbec nějaké druhy informačních technologií? Musím říct, že se to týká hlavně počítačů. A nejenom počítačů. Informační technologie jsou všude. Hlavně v nějakých technických univerzitách anebo firem. Technické technologie jsou taky ve firmě, které se třeba zajímají o vzduchotechniku anebo různé klimatizace.

Informatika je téměř můj obor.

A dnešní vynálezy fungují na principu informačních technologií a podle mého názoru je to perfektní. Já vím, že lidská síla je nenahraditelná a je opravdu kvalitní. Jen se podívejte na pyramidy v Egyptě. Tam byla informační technologie naprosto nulová v té době o ni nikdo nevěděl, ale všechno bylo dokonalé. Myslím tím stavby pyramid. Jenže v dnešní době jsou informační technologie hodně rozšířené.

Baví mě pracovat online.

A proto nám velmi usnadní život a další rozhodování. Díky informační technologií jsem se taky naučila perfektně na počítači. Myslím, že v dnešní době je umění na počítači velmi nutné tečka. Vy umíte na počítači? Máte doma počítač, notebook anebo jenom mobil? Já se přiznám, že mám úplně všechno, ale to ne z důvodu že bych to chtěla schválně. Mám to, abych mohla pracovat a učit se. Já studuji online školu. Studují informatiku. To má hodně společného v informační technologií. A hodně mě to baví a jsem ráda, že na té škole je i můj bratr. Takže když něco nevíme, rádi se poradíme spolu. Oba dva se doplňujeme. Informační technologie je pro nás velmi zábavná. Tak je moc rádi vytváříme nějaké počítačové hry. Můj bratr je dokonce navrhujete a je v tom opravdu dobrý. Myslím, nebýt informačních technologií, tak se s bratrem asi hodně nudíme. Nicméně, informační technologie jsou taky dobré pro práci. Jsou dobré hlavně pro ty, kteří pracují z domu.

Rubriky
IT

Opalování v zimě

Toto ovšem neskončilo těm, kteří i v zimě navštíví, nebo již navštěvují solárium. Každý ví oč jde. Z latinského Sole, Slunce, je odvozen právě tento název. A zde máme slunce umělé.
Solária jsou dva základní typy. Je to bio a turbo. Jistě, že je mezi nimi rozdíl a to veliký, ale nebudeme to zde rozebírat. Pokud někdo má při opalování jaterní skvrny, musí do bio.
Při opalování všeobecně na lidské tělo působí UVA a UVB záření, které je prospěšné. Každé ovšem jen do jisté míry. Pokud se to přežene, následky jistě znáte. Ty mírnější jsou jen spáleniny na pokožce a tím vzniká i nepříjemná bolest.
Naše slunce
Tomu se ovšem můžete v soláriu snadno vyhnout. Navštívíte-li solárium ve firmě NAOMI s.r.o. ochotný personál vám jistě rád vysvětlí jak. Především je to totiž délkou pobytu. A právě zde vám bude vysvětleno, jak dlouho poprvé možno v soláriu setrvat. Nelze to říci jednoznačně stejně pro každého, kůže na těle se liší od člověka k člověku. To zase záleží na dalších faktorech, o kterých by se dala napsat i celá kniha.
Zmíněné solárium má více strojů, takže je zde velká možnost volby. Dokonce vlastní i jedno vertikální a jedno kolagenové. Výběr je tedy veliký, a to zde není rozepsáno kolik jich mají o různé síle. Skutečně není třeba se obávat, že si nevyberete.
Moderní solárium
Vy si jen vezmete z domu příslušné propriety, které jsou k opalování potřeba a již se můžete “slunit” jak libo. Cože? Že jste kosmetiku na opalování zapomněli doma. No, nic se neděje, zde si jí můžete zakoupit tolik, že vám vystačí na dalších dvacet let. A nejen tak ledajakou, žádný póvl odněkud z tržiště, ale kvalitu se všemi ochrannými prvky a faktory. Ty jsou pro pokožku velmi důležité a jejich podcenění se může ošklivě vymstít.
Pokud tedy chcete být opálení jako indiáni, a tím také udělat něco pro své zdraví, máte možnost. Nezbývá než si dát kožich a chvátat se opalovat.