IT

Pokrok je pokrok

Není oboru, kde by se nevyskytovalo něco z tohoto fenoménu. Pravda, ve výkopu se bude stále kopat lopatou a krumpáčem, pokud tam z různých důvodů nevjede technika, ale i to už je řízeno počítačem. Jistě si vedoucí stavby nešel pěšky na všechny instituce, které v zemi vedou nějaké kabely nebo něco všeobecně. Vodárny, plynárny, to jistě neoběhal ten vedoucí jen tak. S největší pravděpodobností získal tyto informace ihned z počítačové databáze. Nebo mu je poslali mailem. Vidíte, i zde se již jede v IT. 

Výplaty kopáčům jistě již nedělá stařičká a zkušená paní účetní na papíře, ale přinejmenším v tabulkovém programu, třeba v excelu. A i kdyby ne, určitě by použila kalkulačku, což už také spadá do počítačů.  

PC příslušenství

Takže když se na věc podíváme komplexně, skutečně to bez počítačů nejde. Tedy, šlo by to, ale ne tak rychle, a ne tak pohodlně. Až jednou počítače a sítě zkolabují, ne to nestraším, k tomu skutečně jednou dojde, pozná lidstvo, že to nebylo všechno dobré a bude zase bušit do kamene dlátem. Obrazně myšleno, samozřejmě. 

I doma máme plno počítačů a budou přibývat. Všude se na nás hrne tak zvaná chytrá domácnost. Je to proto, abychom se stali ještě více závislí, nebo jen proto aby si firmy namastily kapsy? Já nějak nevidím přínos v tom, zda poručím pračce vyprat prádlo volbou knoflíkem přímo u ní, nebo nějakým vnuceným programem v mobilu. Čas na to potřebuji stejný, jen v případě chytré domácnosti nemusím zvedat zadek z křesla kde třeba sleduji film.  

mobil

Přesto však budiž IT chváleny. Bez nich bych ani já nemohl napsat tento článek. Tedy mohl, ale ležel by pěkně v šuplíčku, jako ostatně většina mých prací.  

Mobil sice mám, ale vzhledem k zdravotnímu stavu je mi víceméně nutností. To píši proto ne abych se chlubil, ale proto si někdo nemyslel, že technologie odsuzuji jako takové. Nemám nic proti nim, ale musí být používány s rozumem. To znamená pečlivě uvážit, zda skutečně potřebuji ovládat pračku či cokoli jiného z mobilu. Například. 

Podobné příspěvky