Rubriky
Mobil

Rozdíly mezi mobilními telefony – Co bedlivě sledovat, když vybíráte nový mobil?

Potřebujete si koupit nový mobil? Bude vám stačit postarší tlačítkový mobil nebo raději sáhnete po chytrém telefonu? Jaký je mezi nimi zásadní rozdíl? 

Rozdíly mezi mobilními telefony – Co bedlivě sledovat, když vybíráte nový mobil? 

Mobilní telefony nevydrží navždy, takže čas od času je nutné vyměnit starý mobil za nový. Když se rozhodnete vybírat nový mobil, můžete narazit na vskutku obrovský výběr nejrůznějších modelů, liší se funkcemi, tím co nabízejí, vzhledem či velikostí ale samozřejmě i cenou. V dnešní době také hodně záleží na tom, zda si přejeme mít mobil moderní a chytrý, tedy dotykový nebo jen obyčejný s tlačítky. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi mobilními telefony a jak spolehlivě vybrat takový, který vám bude maximálně vyhovovat? 

žena a mobil

Tlačítka versus dotykový displej 

Dnes tlačítkové telefony používá jen málokdo, ale z trhu rozhodně nezmizely. Určitě se snadněji ovládají, jsou lehčí a menší, takže i skladnější, mají o poznání lepší výdrž baterie, ale zase vám nenabídnou tolik funkcí. Pokud ale nepotřebujete v mobilu internet, nechcete číst na mobilu zprávy z internetu nebo vyřizovat maily, ale bohatě vám postačí, že si zavoláte, napíšete zprávu nebo sem tam něco vyfotíte, určitě pro vás může být tlačítkový mobil dostačující. Ony tlačítkové telefony stojí opravdu málo, ale za to nabídnou solidní výdrž baterie a nemusíte v podstatě nic řešit. Třeba to, jak se mobil vlastně ovládá nebo malou výdrž baterie. Chytré telefony se díky tomu, že mají tolik funkcí, musí prostě nabíjet denně. 

dotykový telefon

Jak chytrý umí telefon být? 

Když je řeč o chytrých telefonech, jde už o jiný level. V chytrých dotykových telefonech je kouzlo, zejména jde o to, že vám v podstatě mohou nahradit i tablet nebo počítač. Dají se do něj stáhnout aplikace, můžete hrát hry, můžete se kdykoliv připojit na internet, díky navigačním aplikacím se neztratíte na cestách. Samozřejmě, že si z takového mobilu i zavoláte, napíšete, můžete fotit nebo natáčet. Baterie vám sice dlouho nevydrží, ale těšit se můžete právě z množství funkcí a možností. 

U chytrých telefonů narazíte na obrovské rozpětí mezi cenovými nabídkami. Nejdražší telefon, ale nemusí být nejlepší či nejvýkonnější, ono spíše záleží na tom, co preferujete, jak kvalitní chcete foťák, zda chcete telefon rychlejší nebo jestli by měl být menší nebo větší. 

Rubriky
Mobil

Nastavení nového telefonu

Jestliže je věc, se kterou má mnoho lidí velké problémy, pak je to nastavení nového telefonu. Pro mnohé opravdu není snadné proklikat se vším, čím se daný člověk musí proklikat. Zejména u starších lidí může být něco takového velký problém, protože ti mnohdy neví, co znamená vytvoření účtu apod. Říkají si, k čemu by jim něco takového bylo. Bohužel bez toho, aniž by měl člověk nějaký účet, se do nového telefonu člověk jen tak nedostane. Dnešní telefony už nefungují na principu, že by do nich člověk dal SIM kartu a vše ihned fungovalo. Dnes se člověk musí dostat přes zdlouhavé nastavení, kde se setká i se zadáním emailu. Pokud člověk žádný email nemá, nebude zbývat nic jiného, než si jej založit a nejlépe si poté jak daný email, tak i heslo někam napsat, protože jakmile se jednou stane, že budete mít opět nový telefon, bude potřeba, abyste vyplnili email znovu.

mobil a kniha

Výhodu to má ale určitě v tom, že pokud si budete na daný email ukládat hesla nebo kontakty a po čase budete mít zase nový telefon, velice jednoduše se ke všemu dostanete, jelikož vše bude na daném emailu uloženo.

Starším lidem mnohdy něco takového příliš neřekne, ale mladým lidem něco takového řekne hodně.

mobil a papír

Mnohdy to dopadá tak, že mladí lidé musí těm starším nový telefon nastavovat, jelikož právě ti starší vůbec neví, jak se přes všechno dostat, aby viděli jen plochu, kde najdou zprávy, telefonování apod. Pro mladé něco takového nebývá problém, ale nemají rádi, pokud jim starý člověk za jejich práci ani nepoděkuje.

Bohužel jsou tací lidé a není se čemu divit, že poté mladí lidé nemají chuť těm starším s čímkoliv pomáhat, protože pokud udělají něco špatně, ihned dostanou seřváno, ale pokud udělají něco dobře, nikdo jim ani nepoděkuje za to, co pro ně daný člověk udělal.

Je možné, že si něco takového staří lidé už ani neuvědomují, ale je potřeba myslet na slušné chování a to v každém věku. Nic neomlouvá.

Rubriky
Mobil

Prima mobil

Vzpomínám si na mobilní telefon, který jsem dostala kdysi dávno bylo mi asi patnáct let, když jsem dostala svůj první mobilní telefon. Ani nevíte, jakou jsem měla radost. A byla to taková technika, kterou jsem ještě předtím neznala. Znala jsem pouze jenom pevné linky, které byly sice skvělé, ale nepraktické. V té době mi to ale ještě nepřišlo, že mobilní telefon bude lepší než pevná linka. Protože já osobně jsem byla velice ráda za to, že konečně máme doma už pevnou linku. Jenomže jak všichni víme, tak mobil je prostě mobil. A na mobil nic nemá. Byla jsem proto velice ráda, když mi rodiče pořídili už mobilní telefon.

V mobilu mám i GPS.

A byla jsem z toho nadšená a ihned jsem ho šla ukázat své kamarádce. Protože kamarádka ještě mobilní telefon neměla, ale měla ho slíbený, že ho dostane příští týden. Takže jsme byly úplně obě dvě nadšená, že konečně budeme mít obě dvě mobilní telefon. Ale bohužel co se nestalo. Celá natěšená Jsem utíkala ke kamarádce. A jak jsem utíkala ze schodů z našeho domu, tak bohužel jsem upadla a mobilní telefon, který odlétl snad tři metry ode mě. Myslela jsem si, že snad omdlím. Nevěděla jsem, co mám dělat. Že jsem měla odřená obě dvě kolena a jeden loket, na to jsem nemyslela a bylo mi to úplně jedno.

Mobil je pro mě důležitý.

Důležité a hlavní pro mě bylo to, že jsem měla rozbitý mobilní telefon. Byla jsem v šoku a nevěděla jsem, co mám dělat. Takže jsem rychle utíkala zpátky domů a rychleji jsem se začala omlouvat rodičům, co se stalo. Myslela jsem si, že rodiče budou úplně nadávat. Naštěstí oni ale byly klidní. Protože mi řekli nakonec, že mi pořídili úplně ten nejlevnější mobilní telefon kvůli tomu, kdyby mi náhodou spadl nebo mi ho někdo ukradl. Sice mi to opravdu hodně mrzelo, protože mobil byl pro mě opravdu hodně vzácný, ale měsíc na to že jsem dostala naštěstí jiný mobilní telefon a zase starý, ale to mě vůbec nevadilo.

Rubriky
Mobil

Mobil zastane funkci různých zařízení

Chytré zařízení

Když si koupíme dotykový chytrý telefon, tak se mu chytrý neříká jen tak. V průběhu let přišel značným vývojem, přičemž výrobci nemůžou zaspat, protože konkurence by je předehnala. Proto se tyto zařízení posouvají stále kupředu, přičemž novinky vlajkových lodí se postupně dostávají i do modelů nižší cenové třídy. Takže i za poměrně nízkou sumu si můžeme koupit slušný mobil, který budeme používat klidně několik let a stále budeme se zařízením spokojení.

mobilní telefon

Na těchto zařízeních se dá dělat mnoho různých procesů. Jejich výhodou jsou však malé rozměry, protože jej strčíte do kapsy a můžete vyrazit třeba na turistický výlet. Internetové spojení ještě možnosti rozšiřuje, protože můžeme používat třeba internetový prohlížeč na počítači. Pro daný operační systém máme obchod s aplikacemi, kde nalezneme všemožné programy a hry. Některé pro nás můžou být opravdu užitečné, takže je budeme požívat v běžném životě.

Pomocník na cestách

Vzhledem k tomu, že můžeme mít mobil vždy u sebe a na jedno nabití nám vydrží klidně celý den, tak toho můžeme využít při cestování. Do zařízení si můžeme stáhnout off-line mapy třeba celé republiky. Jamile pojedeme na cyklistický výlet, tak mobil dáme do držáku upevněného na řídítkách a můžeme jet dle navolené trasy. Přes GPS máme k dispozici stále naši polohu, takže se nemusíme bát, že bychom někde zabloudili.

focení mobilem

Jakmile dorazíme k cíli, tak si možná budete chtít vyfotit na památku nějakou tu fotku. Vůbec u sebe nemusíte mát fotoaparát, protože dnešní mobily fotí hezky a u mnoha zařízení je opravdu kvalita velmi dobrá. Díky tomu s sebou nemusíme brát tolik věcí, což je jedině dobře, protože budeme mít lehčí batůžek. Při výběru mobilního telefonu byste proto měli pamatovat na to, aby splňoval všechny Vaše požadavky. Proto si klidně připlaťte, protože to není věc, kterou kupujeme každý den.

Rubriky
Mobil

Hubnutí nemusí být tak těžké

Vzhledem k tomu, že nejen česká, ale obecně západní společnost každým rokem více a více kyne, je potřeba s tím něco začít pořádně dělat. Dostat se na tu správnou váhu se snaží během života hodně lidí, ale většině se to nepodaří. V případě, že i vy máte pocit, že by to chtělo zhubnout a zároveň se bojíte toho, že by se vám to opětovně nemuselo podařit, možná byste měli kontaktovat odborníky, kteří vám ve vašem snažení mohou pomoci.Zdravá výživa.jpg

Základem je totiž naprostá změna životního režimu, což ne každý zvládá s bravurou. Je potřeba upravit stravu a také se dát do cvičení. To samo o sobě není nic hrozného, ale během hubnoucího procesu mohou přijít chvíle, kdy člověk začne pochybovat, třeba v případě příchodu takzvaného vlčího hladu. V této fázi hodně lidí podléhá a začíná porušovat režimová opatření, což pak vede zase ke tloustnutí. Abyste se této fáze vyvarovali, můžete na začátku začít brát přípravek Sibutramin, který vám pomůže vlčí hlad zahnat.

Neškodí zdraví

Hned na začátku je potřeba sdělit, že Sibutramin není lékem v pravém slova smyslu, ale pouze doplňkovým léčivem, které má za úkol pomoci přečkat nepříjemné stavy, které během hubnutí mohou nastat. Není možné být na tomto přípravku závislí a také není možné, aby vás jakýmkoliv způsobem poškodil, tedy pokud ho budete užívat přesně podle návodu. Tento druh léčiva je zcela nezávadný a prost jakýchkoliv vedlejších příznaků. Nejedná se však o všelék.Hubnutí vědecky.jpg

Pouze jako podpora

Mnoho lidí si myslí, že Sibutramin funguje i jako rozpouštědlo tuků. To ale není pravda, alespoň ne zcela. Jistě, může pomoci spálit pár kalorií, ale tato pomoc je tak omezená, že prakticky nestojí za řeč. Nejvíce pomáhá po psychické stránce, kdy se člověk cítí komfortně i v době, když zcela změnil svůj jídelníček. Tato změna se může projevit právě na úporném hladu, který se jen tak nedá vůli překonat. Se správným přípravkem je to ale hračka.