Rubriky
Mobil

Rozdíly mezi mobilními telefony – Co bedlivě sledovat, když vybíráte nový mobil?

Potřebujete si koupit nový mobil? Bude vám stačit postarší tlačítkový mobil nebo raději sáhnete po chytrém telefonu? Jaký je mezi nimi zásadní rozdíl? 

Rozdíly mezi mobilními telefony – Co bedlivě sledovat, když vybíráte nový mobil? 

Mobilní telefony nevydrží navždy, takže čas od času je nutné vyměnit starý mobil za nový. Když se rozhodnete vybírat nový mobil, můžete narazit na vskutku obrovský výběr nejrůznějších modelů, liší se funkcemi, tím co nabízejí, vzhledem či velikostí ale samozřejmě i cenou. V dnešní době také hodně záleží na tom, zda si přejeme mít mobil moderní a chytrý, tedy dotykový nebo jen obyčejný s tlačítky. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi mobilními telefony a jak spolehlivě vybrat takový, který vám bude maximálně vyhovovat? 

žena a mobil

Tlačítka versus dotykový displej 

Dnes tlačítkové telefony používá jen málokdo, ale z trhu rozhodně nezmizely. Určitě se snadněji ovládají, jsou lehčí a menší, takže i skladnější, mají o poznání lepší výdrž baterie, ale zase vám nenabídnou tolik funkcí. Pokud ale nepotřebujete v mobilu internet, nechcete číst na mobilu zprávy z internetu nebo vyřizovat maily, ale bohatě vám postačí, že si zavoláte, napíšete zprávu nebo sem tam něco vyfotíte, určitě pro vás může být tlačítkový mobil dostačující. Ony tlačítkové telefony stojí opravdu málo, ale za to nabídnou solidní výdrž baterie a nemusíte v podstatě nic řešit. Třeba to, jak se mobil vlastně ovládá nebo malou výdrž baterie. Chytré telefony se díky tomu, že mají tolik funkcí, musí prostě nabíjet denně. 

dotykový telefon

Jak chytrý umí telefon být? 

Když je řeč o chytrých telefonech, jde už o jiný level. V chytrých dotykových telefonech je kouzlo, zejména jde o to, že vám v podstatě mohou nahradit i tablet nebo počítač. Dají se do něj stáhnout aplikace, můžete hrát hry, můžete se kdykoliv připojit na internet, díky navigačním aplikacím se neztratíte na cestách. Samozřejmě, že si z takového mobilu i zavoláte, napíšete, můžete fotit nebo natáčet. Baterie vám sice dlouho nevydrží, ale těšit se můžete právě z množství funkcí a možností. 

U chytrých telefonů narazíte na obrovské rozpětí mezi cenovými nabídkami. Nejdražší telefon, ale nemusí být nejlepší či nejvýkonnější, ono spíše záleží na tom, co preferujete, jak kvalitní chcete foťák, zda chcete telefon rychlejší nebo jestli by měl být menší nebo větší.