Rubriky
Mobil

Nastavení nového telefonu

Jestliže je věc, se kterou má mnoho lidí velké problémy, pak je to nastavení nového telefonu. Pro mnohé opravdu není snadné proklikat se vším, čím se daný člověk musí proklikat. Zejména u starších lidí může být něco takového velký problém, protože ti mnohdy neví, co znamená vytvoření účtu apod. Říkají si, k čemu by jim něco takového bylo. Bohužel bez toho, aniž by měl člověk nějaký účet, se do nového telefonu člověk jen tak nedostane. Dnešní telefony už nefungují na principu, že by do nich člověk dal SIM kartu a vše ihned fungovalo. Dnes se člověk musí dostat přes zdlouhavé nastavení, kde se setká i se zadáním emailu. Pokud člověk žádný email nemá, nebude zbývat nic jiného, než si jej založit a nejlépe si poté jak daný email, tak i heslo někam napsat, protože jakmile se jednou stane, že budete mít opět nový telefon, bude potřeba, abyste vyplnili email znovu.

mobil a kniha

Výhodu to má ale určitě v tom, že pokud si budete na daný email ukládat hesla nebo kontakty a po čase budete mít zase nový telefon, velice jednoduše se ke všemu dostanete, jelikož vše bude na daném emailu uloženo.

Starším lidem mnohdy něco takového příliš neřekne, ale mladým lidem něco takového řekne hodně.

mobil a papír

Mnohdy to dopadá tak, že mladí lidé musí těm starším nový telefon nastavovat, jelikož právě ti starší vůbec neví, jak se přes všechno dostat, aby viděli jen plochu, kde najdou zprávy, telefonování apod. Pro mladé něco takového nebývá problém, ale nemají rádi, pokud jim starý člověk za jejich práci ani nepoděkuje.

Bohužel jsou tací lidé a není se čemu divit, že poté mladí lidé nemají chuť těm starším s čímkoliv pomáhat, protože pokud udělají něco špatně, ihned dostanou seřváno, ale pokud udělají něco dobře, nikdo jim ani nepoděkuje za to, co pro ně daný člověk udělal.

Je možné, že si něco takového staří lidé už ani neuvědomují, ale je potřeba myslet na slušné chování a to v každém věku. Nic neomlouvá.