Rubriky
Zdraví

Trápí vás opary?

Velice nepříjemné a bolestivé trápení, které začíná typickým bolestivým napětím na rtech, nám dokáže znepříjemnit život. Sice nejde o velmi závažné onemocnění, ovšem ten, koho opary opakovaně trápí, ihned rozpozná jejich příchod. Pak už ho většinou čeká minimálně sedm nepříjemných dní, po kterých ho budou opary doprovázet. Toto virové onemocnění postihuje převážně kůži a sliznice, může však postihnout také centrální nervový systém a další orgány. Nejčastěji se opar vyskytuje na rtu a obličeji.

Průvodcem oparů jsou herpes viry. Těmito viry se většina z nás nakazí již v dětství. Pokud se nám do těla jednou dostanou, již v něm zůstanou po celý život. Téměř každý z nás je má v těle, ovšem ne u každého se projevují opakovaným vznikem oparů.

Kdy nás postihují?
Výskyt oparů se nejčastěji objevuje, když je organismus oslabený a imunitní systém nepracuje na plné obrátky. Opary tak můžou zaútočit při zvýšeném stresu, fyzické i psychické zátěži, při chřipkovém onemocnění, nedostatku vitamínů, dlouhodobé únavě, ale také při častém slunění.

Několik stádií onemocnění:
1.       Varovné příznaky. Nejprve pacienti začnou pociťovat brnění, svědění, pálení a velkou citlivost na dotek v místě vzniku oparu.
2.       Další den se objeví puchýřek nebo drobné pupínky, které doprovází zvýšená horkost. Puchýřky jsou naplněny čirou tekutinou.
3.       Po pár dnech vřídky praskají a vznikají rány, které nejprve mokvají, poté zasychají a vznikají stroupky.
4.       V poslední fázi strupy odpadnou a postižená místa se hojí.

Léčba oparů
Vhodnou léčbou jsou různé přípravky – mastičky, gely nebo tabletky obsahující antivirotika, které zakoupíte v každé lékárně. Bohužel žádný lék nás není schopen zbavit herpes viru, pomůže nám pouze ke snížení bolesti a k urychlení hojení. Je potřeba léky začít užívat od prvních příznaků onemocnění. Čím dříve začnete s léčbou, tím lépe, aby se opar nerozvinul v příliš velké míře.

Rubriky
Zdraví

Zhubněte pomocí melounu

Melouny se pěstovaly již někdy ve 4. století před naším letopočtem, kdy již v těchto dávných dobách byly považovány za velkou pochoutku. Dnes se pěstuje nepřeberné množství jak druhů, tak barev i tvarů melounů.
My se dnes zaměříme na melouny vodní. To jsou ty se zelenou kůrkou a červenou dužinou. Tyto melouny obsahují 90% vody, což má ohromný význam pro toho, kdo je rád jí. Jsou totiž perfektním zavodňujícím zdrojem pro organismus. Melouny mají blahodárný vliv na naše zdraví, krásu i psychickou pohodu.

Když meloun rozpůlíme, co v něm najdeme?
·         Vitamín C, který povzbuzuje imunitu a celkovou kondici.
·         Vitamín B, který je potřebný pro syntézu bílkovin v těle i pro okysličování organismu.
·         Kyselinu listovou, která je důležitá nejen pro tvoření krvinek, ale také pro zdravé nehty, vlasy a kůži.
·         Karoteny, které chrání sliznice.
·          Antioxidanty, které odbourávají toxické látky v těle a udržují obranyschopnost organismu.
·         Železo, vápník, hořčík, zinek, draslík, jód a mangan, které jsou nezbytné pro náš mozek, nervy, pevné zuby a kosti.
·         Přírodní cukry, které jsou zdrojem energie.

Melounová dieta
Pokud se rozhodneme shodit nějaké to kilo navíc, je meloun to nejlepší, co nám bude v hubnutí pomáhat. Přestože je meloun velmi sladký, cukry, které obsahuje, nevydají příliš mnoho energetické hodnoty. Díky obsažené vodě jsou melouny ideálním dietním pomocníkem. Jedna porce melounu nás dokáže dobře zasytit i na několik hodin a ještě nám dodá spoustu bioaktivních látek. Melouny jsou tedy okamžitým zdrojem energie a také výborným stimulantem nejen na fyzické úrovni, ale také na té psychické. Osvěžující účinek melounů tedy neplyne pouze z vysokého obsahu vody.

Zdravá pochoutka
V létě chutná vychlazený meloun lépe než kdejaká limonáda. Zaručí nám osvěžující efekt a navíc nám doplní látky, které se nám z těla vyloučily pocením.
Meloun se hodí do ovocných salátů, zeleninových salátů, nealkoholických i alkoholických nápojů, pro přípravu dezertů a dortů. Dokonce si můžete udělat i melounovou marmeládu.

Rubriky
Zdraví

Doprava do Chorvatska

Naše jedinečná doprava do Chorvatska spočívá v tom, že vás nabereme na nástupním místě v České republice, zařídíme cestu do Chorvatska a podle toho, jaké výstupní místo jste si dopředu vybrali, tak my vás na něm vysadíme. Záleží na vás, jak dlouho chcete být v této krásné zemi. Můžete zde být týden, můžete zde být dva týdny a podobně. My vám zajistíme dopravu tam i zpět. Rozhodně ničeho nebudete litovat, to vám garantujeme, a pokud chcete sehnat levně dovolenou do Chorvatska, tak si obstarejte dopravu od nás a uvidíte, že jistě seženete ubytování v Chorvatsku podle svých finančních a dalších představ.

moře

V Chorvatsku je krásné jadranské moře, které je čisté a jistě se vám bude moc líbit a stejně tak i vašim dětem. Vaše děti budou jistě nadšené, když uvidí moře, tak je nepřipravte o tuhle krásnou zkušenost, kterou v České republice nemáme. Naše autobusy jsou naprosto na jiné úrovni. Jsou moderní a preferujeme jenom tu nejvyšší kvalitu a to nejlepší pro všechny naše klienty, kteří se rozhodnou, jet s námi na dovolenou.

Pohodlí

Pohodlí v autobuse, je jistě jednou z nejdůležitějších věcí, o kterou se budete zajímat, když si vyberete nějakou autobusovou dopravu. My vám garantujeme, že naše skvělé vozy jsou vybavené tím nejmodernějším a nejlepším, co vám může dnešní doba nabídnout. Zapomeňte na to, že vás budou bolet záda po cestě v autobuse. To už je minulost. My vám nabízíme naprosto geniální možnost, takže vás nebudou bolet záda, protože naše sedačky jsou ergonomicky tvarovaná a přizpůsobí se plně tvaru vašich křivek a vašeho celého těla a krásně se vyspíte a nebude vám zima ani vedro, protože máme klimatizaci, díky které můžeme regulovat teplotu ve voze.

městečko

Služby

  • SMS informace o odjezdu
  • GPS poloha autobusu
  • LCD televizory
  • Zásuvky
  • Wifi v autobuse

My vám toho nabízíme opravdu hodně, takže se nebojte, že byste nebyli spokojení.