Zdraví

Zhubněte pomocí melounu

Melouny se pěstovaly již někdy ve 4. století před naším letopočtem, kdy již v těchto dávných dobách byly považovány za velkou pochoutku. Dnes se pěstuje nepřeberné množství jak druhů, tak barev i tvarů melounů.
My se dnes zaměříme na melouny vodní. To jsou ty se zelenou kůrkou a červenou dužinou. Tyto melouny obsahují 90% vody, což má ohromný význam pro toho, kdo je rád jí. Jsou totiž perfektním zavodňujícím zdrojem pro organismus. Melouny mají blahodárný vliv na naše zdraví, krásu i psychickou pohodu.

Když meloun rozpůlíme, co v něm najdeme?
·         Vitamín C, který povzbuzuje imunitu a celkovou kondici.
·         Vitamín B, který je potřebný pro syntézu bílkovin v těle i pro okysličování organismu.
·         Kyselinu listovou, která je důležitá nejen pro tvoření krvinek, ale také pro zdravé nehty, vlasy a kůži.
·         Karoteny, které chrání sliznice.
·          Antioxidanty, které odbourávají toxické látky v těle a udržují obranyschopnost organismu.
·         Železo, vápník, hořčík, zinek, draslík, jód a mangan, které jsou nezbytné pro náš mozek, nervy, pevné zuby a kosti.
·         Přírodní cukry, které jsou zdrojem energie.

Melounová dieta
Pokud se rozhodneme shodit nějaké to kilo navíc, je meloun to nejlepší, co nám bude v hubnutí pomáhat. Přestože je meloun velmi sladký, cukry, které obsahuje, nevydají příliš mnoho energetické hodnoty. Díky obsažené vodě jsou melouny ideálním dietním pomocníkem. Jedna porce melounu nás dokáže dobře zasytit i na několik hodin a ještě nám dodá spoustu bioaktivních látek. Melouny jsou tedy okamžitým zdrojem energie a také výborným stimulantem nejen na fyzické úrovni, ale také na té psychické. Osvěžující účinek melounů tedy neplyne pouze z vysokého obsahu vody.

Zdravá pochoutka
V létě chutná vychlazený meloun lépe než kdejaká limonáda. Zaručí nám osvěžující efekt a navíc nám doplní látky, které se nám z těla vyloučily pocením.
Meloun se hodí do ovocných salátů, zeleninových salátů, nealkoholických i alkoholických nápojů, pro přípravu dezertů a dortů. Dokonce si můžete udělat i melounovou marmeládu.

Podobné příspěvky