Muži

5 důvodů k návštěvě Vídně

1.       Kavárny
Kavárny jsou neodmyslitelnou součástí městské kulturní struktury od roku 1685, kdy byla otevřena první z nich. Jsou to chrámy rozhovorů, místa shromažďování, setkávání diskusí a klepů. Pít výbornou kávu v kombinaci se Sacher Torte, to je ta pravá Vídeň. Kavárny jsou rozptýleny po městě a každá má svůj osobní charakter.  Café Central s klenutým stropem, třpytivými lustry a pozlacenými zrcadly je ta nejopulentnější. Café Sperl nabízí útulné kabiny a a příjemnou atmosféru. Kavárna Sacher je proslulá svým Sacher Torte. Café Frauenhuber je kavárna, kde hráli Mozart a Beethoven.
panorama vídně
 
2.       Muzea
Vídeň je domovem některých nejvýznamnějších muzeí a galerií na světě.  The Österreichische Galerie Belvedere je muzeum umístěno v paláci Belvedere a nachází se zde největší sbírka světových děl od Gustava Klimta, včetně jeho mistrovského díla der Kuss. Kunsthistorisches Museum je úkrytem habsburských pokladů. Najdete zde také muzeum Sigmunda Freuda, které se nachází v jeho bývalé rezidenci a kanceláři nebo také Schnapps Museum věnováno rakouskému oblíbenému ovocnému likéru.
 
3.       Jízda na kole
Ringstrasse, velkolepý bulvár, který krouží kolem staré části Vídně, má širokou cyklistickou stezku, která nabízí pohodovou jízdu a nádherný rozhled po městě. K velkolepým památkám odbočte na Schottentor a poté do Herrengassen do Opernringu. Okraj města si vychutnáte na Vídeňské říční cestě, která začíná na západní hranici města. Podél Lainzer Tiergarten vede do Schonbrunnského paláce a končí před Naschmarkt u Karlsplatz. Podle vzoru místních cyklistů se můžete vydat také na Donauinsel. Ostrov uprostřed Dunaje v centru Vídně.
 
4.       Parky
Ve Vídni je více než 2000 parků, z nichž více než polovina se nachází v městské části. Místní oblíbený je park v centru města Stadtpark, který je řekou Wienfluss rozdělen do dvou částí.
Další parky, které určitě stojí za návštěvu, jsou Burggarten (bývalá palácová zahrada) a Volksgarten (lidový park), který byl kdysi součástí paláce Hofburg a je známý svou ohromující růžovou zahradou, která zahrnuje více než 400 druhů růží z celého světa.
schönbrunn zámecký park
 
5.       Vánoční trhy
Jsou známé po celém světě. Celým městem vládne slavnostní atmosféra. Hlavní nákupní ulice Graben, Kohlmarkt a Kärtner Strasse jsou nádherně vyzdobeny a každé náměstí se může pochlubit vlastním vánočním stromem. Největší a nejslavnější trh se koná před radnicí na Rathausplatz. Ten nejstarší trh se koná již od roku 1172 a je na dlážděné ulici Freyung. Vánoční vesnice Maria-Theresien-Platz se nachází v muzejním obvodu a můžete si zde dopřát typický bratwurst, käsekrainer (sýrová klobása) nebo ofenkartoffeln (pečené plněné brambory).
 

Podobné příspěvky