Domov

Květinová domácnost

Vybavit domácnost není vůbec lehký úkol, sháníme nábytek, elektroniku a vybavení kuchyně. Musíme vybrat správné doplňky a neměli bychom zapomenout na květiny, které jsou důležitou součástí každé domácnosti. Květiny mají samozřejmě hlavně zaujmout, zkrásnit naši domácnost, ale také snižují oxid uhličitý v místnosti a usnadňují nám dýchání. Pokojové rostliny zvlhčují vzduch a napomáhají naší psychice.
květinová výzdoba

Správné rostliny do domácnosti
Se správným výběrem nám mohou moci naše maminky, babičky nebo kamarádka, která už nějaké květiny doma pěstuje, ale není na škodu použít i odbornou literaturu. Odborná literatura nám poradí se správným druhem rostlin a jak se o ně starat a pěstovat je v dobrých podmínkách! Květiny do domácnosti vybírejme dle podmínek v bytě, domě, záleží na vzduchu, teplotě a především světle. Některé rostliny mají rády světlo a potřebují hodně vody, jiné zase obráceně. Rostliny nám na oplátku za skvělou péči, pročistí vzduch, vstřebají škodliviny a budou nám dělat domácnost hezčí a útulnější.

Kaktusy
Kaktusy všech druhů jsou oblíbené svým vzhledem, ale i nenáročnou péčí. Kaktus je zvyklí na nedostatek vláhy, nepotřebuje tolik zalévat a vůbec mu nevadí vysoké teploty. Rostou totiž ve stepích a polopouštích, kde je horko, mohou tedy být třeba na našem okně a vítat slunce každý den. Některé kaktusy i krásně kvetou, mají různé barvy a tvary.
různé kaktusy
Phalaenopsis – „Orchidej“
Krásné květiny, které mají přes 60 různých druhů, seženete barevné květy, ale i obyčejné bílé. Rozmanitost těchto rostlin je opravdu obrovská a jsou nejoblíbenějšími rostlinami v každé domácnosti.
 
Vybrat správné květiny do domácnosti záleží na tom, jaké se nám líbí nebo jaký jsme pěstitelé. Můžeme vybírat z různých fíkusů, palem, exotických rostlin, dracén, břečťanů, které dodají domácnosti útulný a příjemný vzhled.

Podobné příspěvky