Výrobky

Výbavička pro miminko

Příchod miminka na svět je téměř vždy velkou a radostnou událostí. Nejen nastávající maminka, ale také její kamarádky a příbuzní, se těší a nakupuje pro miminko spoustu věcí od plenek po různé oblečení. To co si maminka nakoupí sama se jí líbí vždy, příbuzní se ovšem někdy do jejího vkusu netrefí. Většinou to ale budoucí rodiče nedají najevo a oblečení poté leží v šuplíku. Někdy je proto mnohem lepší se zeptat, co by konkrétně rodiče chtěli a udělat jim radost něčím, co se jim opravdu líbí.

těhotenství

Pokud čekáte první dítko, pak je nasnadě pořídit veškeré důležité vybavení. U dalších dětí už většinou rodiče dokupují pouze nějaké detaily. V ložnici nebo dětském pokojíčku by vám pro miminko neměla chybět hlavně postýlka, kterou můžete doplnit buď o polštář a peřinu nebo hnízdečko a třeba zavinovačku. Dalším skvělým pomocníkem je monitor dechu, který si můžete koupit nebo půjčit v porodnici, pokud to nabízí. Ušetříte si spoustu starostí a určitě budete mít klidnější spaní. Neméně nutným, ale výborným pomocníkem je také přebalovací pultík. Ačkoliv můžete miminko přebalovat třeba na posteli nebo pohovce, není na škodu mít vše na jednom místě. Pultík navíc můžete doplnit přebalovací podložkou. Většina pultíků je také spojená s komodou, ve které můžete mít například oblečení pro miminko.

V koupelně by vám neměla chybět vanička nebo koupací kyblík, popřípadě lehátko na kterém budete miminko koupat. Dalšími předměty, které vám určitě přijdou k ruce jsou plenky, vlhčené ubrousky, vatové tyčinky pro děti, krém na opruzeniny, nosní odsávačka, nůžky na nehty, jednorázové podložky a dudlíky. Vyplatí se mít doma také odsávačku mateřského mléka a lahvičku.

dětské body

V neposlední řadě si pořiďte nějaké oblečení. Všeho ale s mírou, protože z malých velikostí miminko opravdu rychle vyroste. Oblečení vybírejte podle ročních období. V zimě vám přijde k ruce teplý fusak, v létě zase kojenecké body bez rukávů Kojeneckeobleceni. Pár kousků od každého druhu oblečení určitě na začátek neuškodí. Sami potom uznáte za vhodné, co je vašemu miminku pohodlné a co naopak ne.

Pokud vám něco pochybí, určitě se nestresujte. Protože v dnešní době se dá dokoupit všechno téměř hned.

Podobné příspěvky