Výrobky

Zahradničit může každý, jde to i bez námahy

Zahradničit se dá i bez úna https://hradec.idnes.cz/drogy-obvineni-marihuana-konopi-jicin-ridicsky-prukaz-p1u-/hradec-zpravy.aspx%3Fc%3DA180111_125312_hradec-zpravy_tuu vy, bez úmorného pletí a okopávání, i bez rizika, zda nakonec po tom všem snažení vůbec sklidíte nějakou úrodu – zda vám ji nepoškodí počasí, škůdci anebo si ji před vámi neodnesou zloději.
Navíc každý, kdo se chce pustit do klasického zahradničení, potřebuje alespoň malý kus půdy. A pokud ji nemá v podobě záhonů na zahradě, musí mít alespoň nějaké ty truhlíky na balkóně. Ovšem co dělat, jestliže někdo nemá ani zahrádku, ani balkón? Ještě donedávna byli lidé v takové situaci ztraceni – dnes to nevadí, vždy sklízet úrodu můžete i na okenním parapetu.
hráškový klíček
Ta rada je jednoduchá, jestliže toužíte po bohaté sklizni vlastní zdravé zeleniny a nemáte ani prostor, ani zahradnické potřeby ani nezbytné dovednosti, sáhněte po nádobě na klíčení semínek a pusťte se do pěstování mladých výhonků rostlin.
Právě mladé výhonky rostlin vám obohatí jídelníček stejně tak dobře, jako kdybyste sklízeli kilogramy běžné zeleniny ze zahrádky. Ovšem jejich pěstování je nesrovnatelně jednodušší.
klíčky ve vatě
To jediné, co si pro bohatou sklizeň mladých výhonků musíte opatřit, jsou semínka, potřebná nádoba a voda. Mimo semínek najde vše nezbytné doma každý. Nicméně jistě se vám bude hodit, když si najednou při koupi vhodných semen pořídíte i vhodnou nádobu na klíčení.
Je pravda, že pro klíčení semínek nepotřebujete nic speciálního a můžete se obejít i s obyčejnou zavařovací sklenicí, ovšem s chytře vymyšlenou speciální nádobou vám všechno půjde lépe od ruky.
Například taková klíčící biomiska vám umožní pěstovat až několik druhů výhonků najednou, ať už to budou klíčky různých rostlin anebo různého stáří. Tyto speciální misky je možné stohovat, takže vám nezaberou mnoho místa, a můžete je najednou prolévat vodou, což vám ušetří čas i peníze.
Jak je tedy vidět, tak investice v řádu několika sto korun do vhodných semen a nádoby vám může výrazně obohatit stravu o mnoho zdravotně hodnotných látek.

Podobné příspěvky